سرقت ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین به راحتی آب خوردن!

شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷

بر اساس گفته ها گروهی از هکرهای مستقر شده در کشور کره شمالی، میلیون ها دلار از صرافی های ارز دیجیتالی در سراسر جهان سرقت کرده‌اند.

این روزها بازار ارز های دیجیتالی و همچنین بیت کوین در صدر خبر ارزهای دیجیتالی هستند و به شدت مورد توجه کاربران و افراد مختلف قرار گرفته اند.

این روزها همه به دنبال روش های استخراج بیت کوین می گردند چرا که دوباره بازار ارز های دیجیتالی و بیت کوین رونق پیدا کرده است.

براساس بررسی‌های صورت گرفته نزدیک به ۹۲۷ میلیون دلار ارز دیجیتالی دزدیده شده است که در مقایسه با سال قبل تقریبا ۲۵ درصد افزایش داشته است.

براساس بررسی ها، طبق نکته ای که در مجله بیت کوین گفته شده است گروه لازارس که برای خود عنوانی به نام "کبرای پنهان" برگزیدند، توانسته‌اند ۵۷۱ میلیون دلار به جیب بزنند که بخش عمده ای از سرقت ها را این گروه پیش برده اند.

تعداد بسیار زیادی از صرافی‌های حوزه ارزهای دیجیتالی در کشور کره جنوبی می باشند که بسیار متضرر شده‌اند و این اتفاقات اعتماد مردم به بیت کوین و ارزهای دیجیتالی را هم کمرنگ تر و کمتر کرده است.

در این بین اعضای کمیسیون اطلاعات مجلس کشور کره جنوبی نیز دولت کره شمالی را به سرقت میلیون ها دلار از ارزهای دیجیتالی و حمایت کردن از گروه لازارس متهم کرده‌اند.

بر اساس احتمال ها و تخمین هایی که زده شده است گروه لازارس با استفاده از روش هایی مانند فیشینگ و همچنین منتشر کردن بدافزارهای تخریب کننده توانسته‌اند به سرورهای صرافی ها و مراکز فعال دسترسی پیدا کرده و میلیون ها دلار را جابه‌جا کنند

افزایش ۲۵ درصدی سرقت ارزهای دیجیتالی امنیت سایبری را به شدت در سال ۲۰۱۸ تهدید کرده است و یک فاجعه به حساب می آید. حال باید دید چه تدابیری برای جلوگیری از پیشروی این اعداد و ارقام صورت خواهد گرفت.

نظرات کاربران

شما میتوانید نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
حروف بزرگ و کوچک یکسان است.