پیش بینی قیمت سکه و دلار برای 3 روز آینده! (18 مرداد)

پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷

این روزها، بازار ارز در روزهای پر تلاطمی را تجربه می کند، شروع تحریم ها از یک طرف و اجرایی شدن بسته جدید ارزی از طرف دیگر، دست به دست هم داده اند که همه به فکر پیش بینی قیمت دلار بیفتند و از این میدان سودی به جیب بزنند.

با گذشت یک روز از شروع تحریم ها دوباره شاهد افزایش قیمت دلار بودیم و از آنجایی که قیمت سکه هم وابسته به نرخ ارز می باشد، بازار ارز با افزایش قیمت سکه و طلا مواجه شد.

بر اساس گفتۀ یکی از مسئولین، تاثیر بسته ارزی از شنبه اعمال خواهد شد و باعث می شود تا زِمام بازار ارز را مجدد به دست بگیریم، معمولا شوک های اقتصادی و سیاسی تاثیر خود را به طور برهه ای می گذارند، به گونه ای که اگر شوکی مثبت اعمال شود قیمت ها کاهش و اگر شوکی منفی وارد شود قیمت ها افزایش می باشد.

احتمال اینکه دوباره شنبه، با تیتر خبری کاهش قیمت دلار مواجه شویم است اما در حال حاضر به طور قطع نمی توان قیمت دلار را پیش بینی کرد چون فاکتورهای زیادی که موثر بر قیمت ارز هستند، پیوسته تغییر می کنند.

از طرفی به دلیل اینکه نزدیک به چند ماه است که اخبار قیمت دلار و همچنین اخبار قیمت سکه و ... به شدت مورد توجه مردم قرار گرفته است، یا هر نوسان قیمتی مردم به بازار ارز و صرافی ها هجوم می برند تا ارز خود را بفروشند و یا ارزی خریداری کنند، همین هجوم ها، پیوسته تعادل چرخۀ عرضه و تقاضا را به می زند و منجر به این می شود که مردم گروهی ضرر کنند یا گروهی سود کنند.

در حال حاضر با توجه به افزایش شدید قیمت سکه، احتمال می رود که مردم سرمایه گذاری در بازار ارز و سکه را پرسودتر ببینند و قیمت دلار تا شنبه کاهش یابد اما در مقابل، قیمت سکه با شدید ترین نوسان های قیمتی خود طی دو الی سه روز آینده رو به رو شود.
 

صرافی ارکان - شرکت تضامنی صرافی عباسی و شرکا

نظرات کاربران

شما میتوانید نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
حروف بزرگ و کوچک یکسان است.