پناهی، معاون ارزی بانک ملی ایران: لزوم خرید ارز صادرکنندگان به نرخ بازار | انجام خدمات ارسال پول از شعب بانک ملی در پاریس، هامبورگ و میربیزنس بانک

سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶

 

غلامرضا پناهی در جمع مدیران و کارشناسان حوزه ارزی و بین الملل بانک با بیان اینکه پساتحریم، رونق را به فعالیت های ارزی و بین المللی بانک ملی ایران برگردانده است، گفت: روابط کارگزاری ما با خارج از کشور پیوسته در حال توسعه است و کارگزاران خارجی مرتب از ما صورت های مالی رادرخواست می کنند.

وی با اشاره به اینکه شعب خارجی بانک ملی ایران این روزها به خوبی فعال شده اند، اظهارداشت: در شعبه پاریس و میربیزنس بانک
تقریبا همه خدمات بانکی در حال ارائه است و شعبه هامبورگ نیز هم اکنون فعالترین شعبه خارجی نظام بانکی کشور است.

پناهی با تاکید بر لزوم توسعه تجارت خارجی برای رونق هر چه بیشتر اقتصاد کشور، افزود: تجارت خارجی شامل واردات و صادرات، یکی از ارکان مهم اقتصاد مقاومتی است و یکی از نیازهای اصلی آن نیز تسهیل در روابط بانکی است، به طوری که وارد کننده و صادر کننده بتوانند به راحتی ارز مورد نیازشان را تامین یا آن را منتقل کتند.

به گفته وی، تنوع درآمد ارزی نیز نشان دهنده قدرت اقتصاد است، بنابراین در بخش هایی مانند سفر به عتبات عالیات که سالانه حجم زیادی ارز را مصرف می کند، می توان از ارزهای محلی مانند دینار استفاده کرد.

معاون امور ارزی و بین الملل بانک ملی ایران با اشاره به این که نقل و انتقال وجوه، یکی از کارکردهای نظام بانکی در عرصه بین الملل است، اظهارداشت: تامین مالی و اعتباری برای تجار، یکی دیگر از مهمترین این کارکردهاست، به طوری که اگر در این بخش درست عمل شود، ظرفیت تجارت خارجی کشور چند برابر خواهد شد.

پناهی با تاکید بر لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت های موجود در بانک ملی ایران، ادامه داد: بانک ملی ایران ۸۰ سال در عرصه بین الملل سابقه دارد و از ۵۰ سال پیش در مراکز مالی دنیا حضور فیزیکی داشته که این مزایا می تواند در مذاکرات و مراودات بین المللی بسیار موثر باشد.

به گفته وی، ارائه خدمات مطلوب ارزی و بین المللی، می تواند مشتریان را به سوی بانک سرازیر کند که این اقدام در حوزه ریالی نیز نتایج خوبی در پی خواهد داشت. عضو هیات مدیره بانک ملی ایران با بیان اینکه توجه ویژه به استفاده از ارز متقاضی در ارائه خدمات به مشتریان بسیار مهم است، گفت: ما باید ارز صادرکنندگان را با نرخ بازار خریداری کرده و در اختیار وارد کنندگان قرار دهیم، چرا که با این روش هم بانک به وظیفه خود عمل کرده و هم خواسته های تجار برآورده شده است.

وی بر لزوم انسجام واحدهای داخلی و خارجی بانک در استفاده از همه ظرفیت ها و نیز کمک به پیشرفت بانک تاکید و خاطرنشان کرد: از همه کارکنان بانک این انتظار هست که در سه ماه پایانی سال، با قدرت و دقت به انجام امور بپردازند.

در ادامه این نشست محسن محمد از مدیران ارشد شعبه هامبورگ بانک ملی ایران با تشریح وضعیت کنونی این شعبه گفت: بعد از لغو تحریم ها علیه کشورمان، خیلی زود اقدامات لازم برای راه اندازی مجدد شعبه انجام شد و امروز می توان گفت شعبه هامبورگ به خوبی احیا شده است. وی افزود: این شعبه به شبکه های اصلی نقل و انتقال وجه متصل شده و تقریبا همه خدمات بانکی در آن انجام می شود.

محمد با تاکید بر اینکه همه خدمات بانکی که پیش از وضع تحریم ها در شعبه ارائه می شد، امروز نیز ارائه می شود، گفت: تامین مالی، تنزیل ال سی، انتقال وجه، گشایش ال سی و صدور ضمانتنامه، از جمله خدمات روزمره این شعبه است. به گفته وی، دولت آلمان از خدمات بانک ملی ایران در این کشور به خوبی حمایت می کند./
 

منبع: ایبِنا
نویسنده: عیسی زاده
نظرات کاربران

توجه: توجه

امکان ثبت نظر برای این مطلب وجود ندارد.