بررسی شرایط بیت کوین با ورود به ماه آوریل

پنجشنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۲

بازار رمزارزها، که توسط بیت کوین راهبری میشود، در ماه مارس شاهد فراز و نشیبهای فراوان و دیدگاه‌های مثبت و منفی زیادی بود. با این اوصاف، شاه رمزارزها ماه مارس را با یک رشد خوب به میزان 21.49% طی 30 روز به پایان رساند. با این حال، پیشرفت‌هایی در بازار رخ داد که برخی عوامل مهم آن اقتصاد کلان و معکوس شدن چرخه بودند. 

بر اساس اعلام صندوق سرمایه گذاری بیت کوین، عملکرد قیمت بیت کوین تا حد زیادی مدیون تقاضای واقعی در بازار بود. دلیل آن هم کاهش چشمگیر سلطه بازار مشتقات طی مدت گذشته بود. 

این شاخص نسبت تریدهای مشتقات را به پوزیشن‌های بازار اسپات نشان میدهد. و با پایین رفتن دامیننس مشتقات، مشخص میشود که بازار اسپات مورد توجه بیشتری قرار میگیرد و ممکن است این اتفاق مراحل ابتدایی بازار گاوی محسوب شود. 

 

قیمت بیت کوین

 

با این حال، لازم است بدانیم که اکوسیستم با موارد قانونگذاری و مشکلات قدیمی مالی دست و پنجه نرم کرد. 

اما به نظر میرسد که بیت کوین قادر بود تا از سختی ها به خوبی عبور کند. در واقع، این چالش‌ها کمک کرد تا SLRV رشد داشته باشد. این مساله نشان میدهد که فعالیت کوتاه مدت بازار از فعالیت بلند مدت پیشی بگیرد. به بیان Capriole:

 

 

"در سه ماهه چهارم 2022، نوارها به پایینترین میزان و مساوی کف‌های 2018 رسیدند و در سه ماهه اول 2023 افزایش نمایی را ثبت کردند. این یک نشانه واضح دیگر برای تغییر وضعیت بازار بیت کوین و افزایش مقبولیت و پذیرش آن است."

 

 

بیت کوین

 

به علاوه، این گزارش اشاره کرد که بحران نقدینگی کنونی فقط یکی از دو تا است.  و عکس العمل بیت کوین به اولی میتواند مشابه قسمت بعدی باشد، خصوصا اگر قانون گذاران و موسسات خارج از ایالات متحده ملاطفت بیشتری با بازار ارزهای دیجیتال داشته باشند. 

شاخص دیگری که به نفع بیت کوین است هزینه تولید آن است. برای اکثر مواقع در سال 2022، سرمایه گذاری ها بیشتر به سمت تولید بیت کوین رفت که در سطوح خیلی خاصی بود. 

اگرچه این مساله برای ماینرها خوب نیست، تاییدی بر این است که بیت کوین پایینتر از قیمت واقعی خود معامله میشود. 

 

چارت بیت کوین

 

الگوریتم کمی بیت کوین احتمال میدهد که تلاشهای ایالات متحده برای هدف گرفتن شرکت های کریپتویی به جهت بازگرداندن ارزشمندی بانک‌ها میتواند رشد بیت کوین را در ماه آوریل با اختلال مواجه نماید. هر چند که، بیت کوین اخیرا ثابت کرده که توانسته خود را از فاکتورهای اقتصاد کلان جدا نماید. بنابر این شانس وجود دارد تا بیت کوین بتواند از تحریم‌های احتمالای بگریزد. 

نهایتا، پتانسیل ماه آوریل برای تکرار عملکرد ماه مارس مبهم است. اما شرایط موجود همراه با روند بازیابی و پتانسیل افزایش مقبولیت و پذیرش بیت کوین است. 

 

 

رفع مسئولیت: متن فوق توصیه مالی نیست و صرافی ارکان مسئولیتی در قبال متن خبر و تحلیل قیمت ندارد.

 

 

منبع: AMBCrypto
نظرات کاربران

شما میتوانید نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
حروف بزرگ و کوچک یکسان است.