بیت کوین از نظر زمانی در موقعیت ارزشمندی برای خرید است

یکشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۱

بیت کوین برای اولین بار از ماه ژانویه به پایین سطح 20,000 دلار رسید، سطحی که قطعا گاوها نمیخواهند آن را از دست بدهند. 

با در نظر گرفتن ریزش شدید و فشار ایالات متحده و شرایط فاجعه آمیز اقتصاد کلان، ممکن است ترس باعث شود سرمایه گذاران در این ریزش اقدام به خرید نکنند. اما علیرغم تمام این ترس‌ها، ریزش اخیر میتواند بر اساس ابزار زمانبندی بازار یک فرصت خرید خوب باشد. 

 

چرا زمان مهمتر از قیمت است؟

تریدر اسطوره‌ای WD Gann باور داشت که زمان مهمتر از قیمت بود. وی اشاره کرد: "موقعی که وقت تمام شود، قیمت معکوس خواهد شد." بدین منظور، Gann به هندسه و نجوم اعتماد کرد تا به یکی از موفق‌ترین تریدرهای تاریخ تبدیل شود. 

اما همچنان اکثریت بازار بر این باورند که زمانبندی بازار و پیش بینی زمانی تحرکات آن تقریبا غیر ممکن است. زمان در بازار به صورت انکار ناپذیری مهمتر است. بدین منظور ابزارهای متعددی طراحی شده‌اند تا زمان مناسب برای خرید یا فروش را تشخیص دهند. 

یکی از این ابزارها TD Sequential است که توسط متخصص زمانبندی بازار Thomas DeMark خلق شده است. این اندیکاتور تکنیکال تعداد یک توالی کندل‌های بالا و پایین را میشمارد تا زمانی که به عدد 9 برسد یا شمارش معکوس به 13 برسد.

اگر شمارش تکمیل شود، احتمال زیادی داردکه روند معکوس شود، مخصوصا اگر به سطح کلیدی حمایت یا مقاومت رسیده باشد. اگر شمارش ناقص بماند و شکست بخورد، احتمالا روند در جهت حرکت خود قوی‌تر میشود. 

 

بیت کوین

 

 

TD Sequential در تایم فریم روزانه در چارت بیت کوین سیگنال خرید میدهد

قیمت بیت کوین یک ستاپ خرید بر اساس TD9 در تایم فریم 1 روزه دارد، درست زمانی که بیت کوین یکی از مهمترین سطوح خود یعنی 20,000 دلار را تست میکند. این سطح قبلا به عنوان مقاومت قوی عمل مینمود که در حال حاضر به حمایت تبدیل میشود. 

زمانی که اولین بار بیت کوین در سال 2017 تلاش کرد تا از این سطح عبور کند ناموفق بود، و 3 سال طول کشید تا مومنتوم لازم را برای تلاش مجدد به دست آورد. بار دوم که برای عبور از این سطح تلاش کرد به آسانی توانست عبور کند. اما حدود 1 سال بعد سطح 20,000 دلار به عنوان حمایت به خوبی عمل نمود. 

این سطح حمایت پس از فروپاشی صرافی FTX از دست رفت، اما مجددا در ماه ژانویه سال جاری بازپس گرفته شد. حالا این سطح مجددا تست میشود، درست زمانی که TD9 ستاپ خرید دارد. همچنین شاخص RSI نیز از نوامبر 2022 مجددا در محدوده اشباع فروش قرار گرفته است. 

 

چارت بیت کوین

 

به علاوه، بیت کوین در حال تست مجدد خط مقاومت روند نزولی قبلی است. این تلاقی برجسته نشان میدهد هر اتفاقی در این زمان رخ دهد، اتفاق بزرگی خواهد بود. اگر این حمایت به نفع خرس‌ها از بین برود، سطح 20,000 دلار میتواند آخرین فرصت برای فروش بیت کوین قبل از رسیدن به سطح 10,000 دلار باشد. اگر گاوها بتوانند از سطح حمایت 20,000 دلار دفاع کنند، احتمالا هرگز بیت کوین پایین این قیمت معامله نخواهد شد. 

 

 

 

رفع مسئولیت: متن فوق توصیه مالی نیست و صرافی ارکان مسئولیتی در قبال متن خبر و تحلیل قیمت ندارد.

 

 

 

منبع: NewsBTC
نظرات کاربران

شما میتوانید نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
حروف بزرگ و کوچک یکسان است.