عبور بیت کوین از 24,000 دلار؛ آیا رالی در پیش است؟

یکشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۱

 

افزایش قیمت بیت کوین به سطح 24,000 دلار

بیت کوین در پایان روز معاملاتی 15 فوریه برای اولین بار پس از آگوست سال گذشته به سطح قیمت 24,000 دلار بازگشت. تحلیل حرکت قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه نشان میدهد که طی روز معاملاتی بیت کوین حدود 9.47% رشد داشته است. در زمان نگارش مطلب بیت کوین در حدود قیمت 24,500 دلار معامله میشد و تا سطح 24,800 دلار نیز رشد را ثبت نموده بود. 

 

چارت بیت کوین

 

با بررسی حجم OBV یک همبستگی بین حرکت قیمت و حجم مشاهده میشود. این مساله نشانه مثبتی برای قیمت بیت کوین است. یک حرکت خوب قیمت نیز توسط رشد بالای میانگین متحرک های لانگ و شورت نشان داده میشود (خطوط آبی و زرد)

بر اساس شاخص RSI، بیت کوین در یک روند صعودی قوی قرار دارد. شاخص RSI بالای محدوده خنثی است و به نظر میرسد در حال حرکت به سمت محدوده اشباع خرید است. 

 

لانگ در برابر شورت

علیرغم رشد اخیر، خیلی از تریدرها همچنان در حال گرفتن پوزیشن شورت روی بیت کوین هستند. بر اساس اطلاعات گلسنود، اکثر صرافی‌ها شاهد پوزیشن‌های شورت هستند. این میتواند نشانه‌ای باشد برای احتمال کاهش قیمت بیت کوین. 

 

پوزیشن بیت کوین

 

به علاوه، نگاهی به نسبت لانگ/شورت بیت کوین در کوینگلس نشان میدهد که جنگ میان پوزیشن لانگ و شورت تیکرها در صرافی ها در جریان است. اما در زمان نگارش مطلب، پوزیشن‌های لانگ با حدود 59% سبقت گرفته بودند. 

 

بیت کوین

 

افزایش فعالیت نهنگ‌ها

در طرف دیگر، به نظر میرسد نهنگ‌ها همچنان به انباشت بیت کوین ادامه میدهند. بررسی شاخص تراکنش نهنگ‌ها، شروع این فرآیند را نشان میدهد، همانطور که قبلا توسط سنتیمنت پیش بینی شده بود.  

 

نمودار بیت کوین

 

لیکویید شدن در صورتی که...

خرید سنگین توسط بزرگان بازار نشان میدهد که آنها در مورد جهت حرکت بازار خوشبین هستند. اگر قیمت بیت کوین به رشد خود ادامه دهد، خیلی از تریدرها درصدد جبران پوریشن‌های شورت خود برخواهند آمد. این حرکت میتواند باعث یک جهش دیگر در خرید بیت کوین شود. CoinMarketCap تخمین میزند که ارزش کل بازار رمزارزها حدود 1.12 تیریلیون دلار است و شاهد رشد 8% در زمان نگارش مطلب بوده است.

 

 

 

 

رفع مسئولیت: متن فوق توصیه مالی نیست و صرافی ارکان مسئولیتی در قبال متن خبر و تحلیل قیمت ندارد.

 

 

منبع: AMBCrypto
نظرات کاربران

شما میتوانید نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
حروف بزرگ و کوچک یکسان است.