پیش بینی قیمت سکه و طلا برای تابستان امسال!

جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در مورد وضعیت بازار طلا و سکه گفت: تابستان امسال اگر بی نظمی را از بازار سکه و طلا حذف کنیم، بازار به ثبات خواهد رسید.

چشم انتظار خروج بازار سکه و طلا از رکود هستیم

ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در مورد پیش ‌بینی بازار طلا و سکه در تابستان امسال، عنوان کرد: بازار طلا تحت تاثیر 2 بخش قرار دارد؛ بحث های خارجی و مباحث داخلی. بازار طلا جزو بازارهایی است که در این زمینه یک تعریف واحد دارد.

 رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به خروج آمریکا از برجام، گفت: چیزی که ما در این مدت دیدیم و درحال دیدن آن هستیم، تغییرات قیمت اونس طلا و قیمت سکه بود که در بازار های جهانی هم اتفاق افتاد. در این بین، نوسان شدید نرخ ارز در بازار ارز داخلی اتفاق افتاد که منجر به اقدام یکسان ساختن نرخ ارز و اعلام نرخ 4200 تومان برای قیمت دلار شد. همۀ اسن موارد موجب شد که اتفاقاتی در بازار ارز در بخش داخلی رخ دهد که در حال حاضر قیمت های دلار و قیمت یورو نوسان دارد.

متاسفانه به آن صورت که باید و شاید، بازار طلا به خوبی مدیریت نشد و بی‌نظمی در بازار سکه و طلا دیده می‌شود. اگر بشود این بی‌انضباطی را از بازار طلا حذف کنیم، بازار سریعاً به ثبات خواهد ‌رسید.

در تابستان امسال قرار نیست اتفاقی عجیب و غریبی بیفتد.به مانند همیشه در این برهه زمانی سفرها شروع می‌شود و مردم متحمل هزینه می شوند، ولی بازار ارز حدود چند سال است که در رکود بسیار سنگینی به سر می‌برد و ما را چشم انتظار خروج از رکود گذاشته است.

همچنین وی خاطر نشان کرد: خروج از رکود در بازار وابسته به تصمیماتی در این حوزه می گیرند است و متاسفانه تصمیم هایی که تا به الان گرفته شده است، نتوانسته بازار را از این رکود خارج کند.

نظرات کاربران

شما میتوانید نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
حروف بزرگ و کوچک یکسان است.