هولدرهای بیت کوین در ضرر فروختند، اما باید بدانند که...

چهارشنبه ۲ آذر ۱۴۰۱

همزمان با اینکه بازار به طور کلی در شرایط بریش شدید قرار دارد، قیمت شاه رمزارزها بیت کوین در روز 21 نوامبر به پایین سطح 16,000 دلار سقوط کرد.  

بیت کوین برای اولین بار بعد از نوامبر 2020 در قیمت حدود 15,800 دلار معامله شد. اطلاعات CoinMarketCap نشان میدهد بیت کوین تا سطح 15,608 دلار نزول کرد و در زمان نگارش مطلب به قیمت 15,773 دلار رسید. 

این ریزش قیمت باعث شد خیلی از تریدرها از بازار خارج شوند یا دارایی بیت کوینشان لیکوئید شود. بر اساس پلترم آماری Santiment، بسیاری از هولدرهای بیت کوین برای نجات آنچه از سرمایه گذاری آنها باقی مانده بود اقدام به توزیع کوین‌های خود در ضرر کردند، که باعث شد بیت کوین یکی از ضررده ترین حرکت‌های خود طی 3 سال اخیر را ثبت کند. 

بر اساس اطلاعات Coinglass، تعداد 36,787 تریدر در 24 ساعت گذشته لیکوئید شدند و مجموع آن در بازار کریپتو به عدد 110.54 میلیون دلار رسید. از این میزان 42% یعنی 46 میلیون دلار مربوط به بیت کوین بود. 

 

بیت کوین لیکوئید

 

نسبت تراکنش‌های در سود در مقایسه با ضرر به کمترین میزان سود از نوامبر 2019 رسید. بر اساس Santiment، بازگشت معمولا زمانی اتفاق می‌افتد که این شاخص به شدت منفی میشود.

آیا در بازار کنونی هم این اتفاق رخ خواهد داد؟

 

هیچکس هرگز نمیتواند در مورد بیت کوین مطمئن باشد

تحلیلگر کریپتوکوانت CoinLupin میگوید، سهم ورودی به صرافی 6 تا 12 میلیون هولدر بیت کوین طی چند روز گذشته رشد زیادی داشته است. اما متاسفانه، هر بار در گذشته این اتفاق افتاده بیت کوین شاهد ریزش بوده است. 

 

بیت کوین

 

به علاوه، این تحلیلگر میگوید مقدار SOPR بیت کوین مشابه زمان تشکیل کف‌های قبلی است، و خیلی از افراد در حال فروش در ضرر هستند.  

 

بیت کوین

 

تحلیلگر کریپتوکوانت افزود:

 

"این مساله میتواند نشان دهد که فعالان بازار نزدیک تسلیم شدن هستند. میتوانیم این مقطع را در کوتاه مدت خطرناک و در بلند مدت به عنوان فرصت تلقی کنیم."

 

در حالی که بازار تحت تاثیر عوامل کلان بریش است، و فضای ذهنی مثبت وجود ندارد، بازار بیت کوین در زمان نگارش مطلب توسط تریدرهای شورت تسخیر شده است. بر اساس اطلاعات کریپتوکوانت، نرخ سرمایه بیت کوین در زمان نگارش مطلب منفی بود و عدد -0.0086 را نشان میداد. این بدین معنی است که اکثر تریدرها در شرایط فعلی بازار انتظار ریزش بیشتر قیمت را دارند. 

 

 

نمودار بیت کوین

 

 

 

رفع مسئولیت: متن فوق توصیه مالی نیست و صرافی ارکان مسئولیتی در قبال متن خبر و تحلیل قیمت ندارد.

 

 

 

 

 

منبع: AMBCrypto
نظرات کاربران

شما میتوانید نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
حروف بزرگ و کوچک یکسان است.