سیگنال بریش بیت کوین؛ ذخایر ساکن به حرکت درآمدند

دوشنبه ۲ آبان ۱۴۰۱

اطلاعات آنچین نشان میدهد مقداری از ذخایر خفته و ساکن بیت کوین مجددا در حال انتقال به صرافی‌ها است، اتفاقی که میتواند برای قیمت بیت کوین بریش باشد.

 

میزان ورود کوین‌های قدیمی به صرافی‌ها یک رشد شدید در روزهای اخیر ثبت نمود

همانطور که در یک پست توسط تحلیلگر CryptoQuant اعلام شد، برخی کوین‌ها که سن آنها در محدوده 2 تا 3 سال و محدوده 3 تا 5 سال بود اخیرا به صرافی‌ها منتقل شدند. 

شاخص "ورودی صرافی" اندیکاتوری است که میزان کل بیت کوین که به والت‌های تمام صرافی‌های متمرکز واریز میشود را محاسبه میکند. 

زمانی که میزان این شاخص بالا باشد، به معنی است که سرمایه گذاران میزان بالایی از کوین را به صرافی‌ها منتقل میکنند. چنین روندی، اگر برای مدتی طول بکشد، میتواند یک سیگنال بریش برای بیت کوین باشد چرا که نشانه‌ای است برای دامپ قیمت توسط هولدرها. 

یک نسخه ویرایش شده از این اندیکاتور ، شاخص SOAB است که درباره مشارکت هر فرد از گروه‌های مختلف بازار در جریان کل ورودی، اطلاعاتی ارائه میکند. 

این گروه‌ها بر اساس مدت زمان نگهداری کوین دسته بندی میشوند. گروه‌های مرتبط در این مبحث، "2 تا 3 سال" و "3 تا 5 سال" هستند. در نمودار پایین روند جریان ورودی به صرافی‌ها که توسط این گروه‌ها انجام شده مشاهده میشود:

 

 

همانطور که در نمودار بالا مشخص است، شاخص SOAB جریان ورودی بیت کوین به صرافی‌ها توسط این گروه‌ها طی چند روز گذشته رشد ناگهانی داشته است. 

این مساله بدین معنی است که برخی سرمایه گذاران مشغول انتقال میزان قابل توجهی بیت کوین به صرافی‌ها هستند که بین 2 تا 3 سال و 3 تا 5 سال نگهداری میشده‌اند.

این ذخیره به عنوان "ذخیره بلند مدت" شناخته میشود. به طور کلی، هر چه کوین قدیمی‌تر باشد، احتمال انتقالش کمتر میشود.  

بنابراین هرگونه انتقال این کوین‌ها، خصوصا انتقال به صرافی‌ها، ممکن است تاثیر قابل توجهی در قیمت بیت کوین داشته باشد.

 

قیمت بیت کوین

در زمان نگارش مطلب، قیمت بیت کوین در حدود 19.1k$ در نوسان بود و طی 7 روز گذشته 1% رشد را ثبت نموده بود. طی ماه گذشته بیت کوین حدود 1% افزایش قیمت داشته است. 

نمودار پایین روند تغییرات قیمت بیت کوین طی 5 روز قبل را نشان میدهد. 

 

 

بیت کوین همچنان به سطح 19,000 دلار چسبیده و عملکرد قیمت بسیار کم نوسانی را طی هفته گذشته داشته است. حدود 2 روز قبل بیت کوین یک تلاش برای شکست این محدوده داشت و به سطح 18.7k$ سقوط کرد اما این مساله خیلی زود جبران شد و مجددا به سطح 19k$ بازگشت. 

 

 

 

رفع مسئولیت: متن فوق توصیه مالی نیست و صرافی ارکان مسئولیتی در قبال متن خبر و تحلیل قیمت ندارد.

 

 

 

منبع: NewsBTC
نظرات کاربران

شما میتوانید نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
حروف بزرگ و کوچک یکسان است.