اتریوم؛ ثبت رکورد حجم خروج از صرافی‌های متمرکز

شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

منابع موجود در صرافی طی مدت گذشته روند کاهشی داشته و اتریوم نیز از این قاعده مستثنی نبوده است. این سرمایه دیجیتال با توجه به رشد عملیات مالی غیرمتمرکز (DeFi) محبوبتر شده است. چرا که توکن آن اصلی ترین روش پرداخت در پروتکل‌هاست و اتریوم بزرگترین پلتفرم قرارداد هوشمند در بازار است. این موضوع باعث افزایش اعتماد سرمایه گذاران به اتریوم شده است. بسیاری از سرمایه گذاران انتظار دارند تا انتهای سال 2021 قیمت اتریوم به عدد 10,000$ برسد. 

همچنان که فضای روانی پیرامون این دارایی بیشتر مثبت میشود، تصمیم در مورد هولد کردن آن نیز بیشتر میشود. شاهد این موضوع سطح موجودی این دارایی است. طی سال 2021 شاهد کاهش میزان ذخایر موجود در صرافی‌ها بودیم و اخیرا میزان خروج از صرافی‌ها بیشتر شده است و اتریوم این بار یک رکورد در طی روز به ثبت رسانید.

 

میزان خروج اتریوم در طی روز به 1.2 میلیارد دلار رسید

بر اساس گزارش اخیر IntoTheBlock، خروج اتریوم از صرافی‌های متمرکز به عدد 1.2 میلیارد دلار در طی یک روز رسید. IntoTheBlock یک پلتفرم تحلیل اطلاعات است که بینش برای بازار رمزارز فراهم میکند. این عدد بیانگر بیشترین میزان خروج ETH از صرافی‌ها در یک تایم فریم 24 ساعته است و از رکورد قبلی یعنی 1 میلیارد دلار در طی روز عبور کرد.

 

حجم خالص خروج اتریوم از صرافی ها یک رکورد جدید ثبت کرد

بیش از 1.2 میلیارد دلار اتریوم روز گذشته از صرافی ها خارج شد

آخرین بار حدود 1 میلیارد دلار اتریوم از صرافی ها خارج شده بود، اتریوم 60% طی 30 روز رشد داشت

— IntoTheBlock (@intotheblock) September 16, 2021

 

 

گزارش شده است که ذخایر هم بیت کوین و هم اتریوم در صرافی ها به کاهش خود ادامه داده است، علیرغم افزایش اخیر قیمت. این ارقام نشان میدهد که سرمایه گذاران دارایی خود را از صرافی خارج میکنند تا در والت‌های شخصی خود نگهداری کنند. این مساله بیانگر این است که کاربران دارایی خود را برای کسب سود نمیفروشند. 

 

 

ذخایر صرافی‌ها برای بیت کوین در حال حاضر حدود 6.5% کل موجودی آن است و ذخایر اتریوم در صرافی ها حدود 15.7% کل موجودی آن. روندها نشان میدهد که این عدد طی ماه‌های آینده به احتمال زیاد کاهش پیدا میکند. 

 

این موضوع چه مفهومی برای قیمت اتریوم دارد

این رکورد در زمینه حجم خروج از صرافی‌های متمرکز پیامدهای جالبی روی اتریوم دارد. آخرین باری که چنین حجمی از اتریوم از صرافی‌ها خارج شد، قیمت آن با یک رشد شدید مواجه شد و تا حدود 60% افزایش قیمت را تجربه نمود. اگر تاریخ مجددا تکرار شود، قیمت اتریوم در یک مسیر برای رسیدن به سقف تاریخی جدید قرار میگیرد، و احتمال دارد این بار به حدود قیمت 4,500$ برسد.

کاهش شدید ذخایر صرافی‌ها میتواند باعث شلیک قیمت به سمت بالا شود. زمانی که کاهش ذخیره ها در صرافی به سمتی میرود که تقاضا در صرافی ها از میزان سکه موجود بیشتر میشود، یک رالی صعودی را در ادامه شاهد خواهد بود.

 

 

 

منبع: NewsBTC
نظرات کاربران

شما میتوانید نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
حروف بزرگ و کوچک یکسان است.