قیمت دلار تغییر می کند یا ثابت می ماند؟!

شنبه ۱ دی ۱۳۹۷

در روزهایی که همه فروشنده دلار هستند، خریدن دلار از هر موقع دیگری سخت تر است.
در حال حاضر فقط در صرافی های بانکی دلار می فروشند آنهم با شرط و شروط بسیار زیادی که باید انجام شوند تا بتوانید دلار بخرید.

در صورت مسافر باشید یا دانشجو باشید یا ارز و برای مصارف درمانی بخواهید میتوانید دلار تهیه کنیم که ابتدا باید همه مدارک مورد نیازی که بانک مرکزی اعلام کرده است را ارائه دهید تا بتوانید دلار ۹ الی ۱۰ هزار تومانی بخرید.
این روزها خبری از دلالان در حوالی میدان فردوسی نیست، به ندرت پیدا می شوند که همان تعداد هم دلاری برای خرید و فروش ندارند.

در حال حاضر بازار دلار به آرامش نسبی رسیده است و قیمت های دلار و یورو به ثبات رسیده اند‌.
بانک مرکزی به هدف خود رسیده و توانسته با ساماندهی بازار ارز قیمت دلار و قیمت یورو را کنترل کند و بازار ارز را از شرایط ملتهب چند ماه گذشته خود نجات دهد.

در حال حاضر صرافی های بانکی نرخ دلار را تعیین می‌کنند، از طرف دیگر صرافی های غیر بانکی علاقه چندانی به خرید دلار از مردم ندارند چون عاقبت باید دلار های خریداری شده خود را بر اساس تعرفه های مشخص بفروشند.
احمد حاتمی یزد کارشناس پولی بانکی در مورد وضعیت بازار ارز می گوید در حال حاضر بانک مرکزی صرافی های خود سعی در ثابت کردن قیمت دلار و یورو دارد و هدف اصلی آن ثابت نگه داشتن قیمت ها با محدود کردن خرید و فروش دلار و یورو می باشد.

این روند بسیار روند سختی می باشد و نمی توان پیش بینی کرد که این سیاست تا چه زمانی موفق خواهد بود.
از طرف دیگر عده بسیار زیادی هنوز شروع به فروختن دلارهای خود نکردند چرا که معتقدند قیمت دلار واقعی نیست و منتظرند تا به ثبات دقیقتری برسد تا دلارهای خود را بفروشند.

در حال حاضر بازار ارز راکد است و به دلیل سخت گیری های بانک مرکزی کسی به سمت خرید و فروش ارز نمی رود، از نظر من ثابت نگه داشتن قیمت ها روشی بسیار سخت بوده و این روند به صورت مقطعی خواهد بود.
حال باید دید که قیمت دلار به همین صورت ثابت خواهد ماند یا تغییر خواهد کرد؟

صرافی روبروی پالادیوم - صرافی اَرکان

نظرات کاربران

شما میتوانید نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
حروف بزرگ و کوچک یکسان است.